top of page
  • Yazarın fotoğrafıMerve Alkan Han

Gelinlik Seçimi Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı ?

Konu gelinlik olunca ister yıllarca hayaller kurulsun, ister sürpriz bir teklifle gündeme gelsin.

Tüm organizasyonun temeli, enerjisi gelin ile başlar gelinlik ile devam eder.Çoğu zaman sıralamada düğün mekanınızı seçtikten sonra sıra gelinliktedir.

Bu süre 1 yıl veya 6 ay olabileceği gibi pandemi dönemiyle 2-3 ay kadar kısa sürelere düştü. Önceden gelinliğinizin hazırlık sürecini halletmeniz, en büyük avantajdır.

Diğer tüm değişiklikler tolere edilebilir.

Seçim Yapma

Günlük hayattaki tarzınızın gelinliğinize yansıması sizin en doğal ve gerçek haliniz olacaktır. Yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınız da bir moda kurbanı veya mahalle baskısına yenilmiş bir gelin olmak istemezsiniz.


İlk olarak hangi tasarımcıyla veya hangi markayla çalışacağınızın kararını vermek en doğru karar olur. Mağaza mağaza gezmek vakit kaybı ve kafa karışıklığına yol açar.


Belirlediğiniz yerlerden;

Çalışma tarzlarını, gelinliğinizi teslim etme sürelerini, ne kadar bir bütçe çıkacağı gibi sorularla ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygun kriterli yerleri ziyaret edebilir, gelinlik arayışınız çok daha pratik hale getirebilirsiniz.

Özel Tasarımlar

Hazır modellerin zaman açısından pratikliği yadsınamaz ama size özel tasarlanmış bir gelinlik her zaman unutulmazdır.

Hazır modeller çoğunlukla 3-4 prova sonunda hangi tercih olursa olsun tamamlanır. Kişiye özel hazırlanan gelinlikler için mutlaka daha uzun bir süreç gerekir.


Vücut tiplerine göre Gelinlik seçimi

Bursa Özel Tasarımcı Merve Alkan; Merve Alkan Bridal ‘21 Khaos koleksiyonumuzdan vücut tiplerine göre modellerimize bakalım.


PONTUS

İsminin güçlü ve ışıltısını taşıyan model ince askıları ile geniş omuzlu bel kısmını ince gösterip A kesimiyle bacak boyunu üzüm göstermek ve basenleri kamufle etmek isteyen gelinler için idealdir.
AFRODİT

Adı gibi güzelliği ve zerafeti yansıtır iddialı kendine güvenen hellenistik detayları seven gelinlerin tercihi omuzlardaki detaylar düşük omuzları orantılı gösterir.

Üst beğeni alt bedenine göre daha küçük ölçüde olan gelinler için idealdir.

Bursa'nın en güzel gelinleri için hazırlanan, beli ince gösterirken belden asağı kısmı bacak boyunu kesmez. Balık formu kıvrımlı bedenler için çok daha idealdir.

GAİA

Sadeliği yanında dikkat çekici detaylarıyla özgüven isteyen bir modeldir

Üst ve alt beden farklı olmayan gelinler için daha uygundur, Günümüz problemlerinden olan duruş bozukluğu bu modelde kamufle olmaz, dik bir duruş ister.
HERA

Işıltısı ve iddialı tül detayları hem çok hareketli hem de çok dikkat çekici. Bir model üst bedenindeki işlemeleri sizi gecenin yıldızı gibi hissetirirken, straplez düşük kolları üst bedeni daha ince olan gelinler için idealdir

Alt bedenindeki hareket göz doldurmanızı sağlarken, baseni kamufle eder.Bursa'nın Özel Gelinlik Tasarımcısı Merve Alkan'ın 2021 Gelinlik Modelleri ''Khaos Serisi'' nin tüm tasarımlarını incelemek için buraya tıklayın.


Merve Alkan Bridal Randevu formu için buraya tıklayın.

146 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page